Oshova Mystická ruža je silno transformačný trojtýždňový proces, ktorý zahŕňa aspekty terapie i meditácie. V jeho priebehu prechádzame vrstvami emócií, ktoré boli v nás potlačované, aby sme sa mohli uvoľniť do ticha a pokoja meditácie. Prvý týždeň sa 3 hodiny denne smejeme, druhý týždeň 3 hodiny denne plačeme a tretí týždeň 3 hodiny denne sedíme v tichu. Tento proces vytvoril indický mystik Osho, ktorý ho nazval meditatívnou terapiou. Tento trojtýždňový meditačný kemp ponúka každé leto české meditačné centrum Shangrila

Večerná ukážka mystickej ruže je krásnym samostatným procesom, kde je možné sa otvoriť tancu, smiechu, slzám, emóciám a nakoniec si užiť hlboké vnútorné ticho.

Náš smiech je často utlačený pod minulými zážitkami a spoločenskými pravidlami. Slzy ešte viac. Aby sme sa mohli dotknúť a nahliadnuť do hlbín ticha, ktoré sú v nás prítomné, potrebujeme najprv zotrieť prach, ktorý sa na hladine usadil za celý náš život. Môže to byť tak nádherné a oslobodzujúce – uvoľniť radosť, smútok, bolesť a tak nájsť vnútorného pozorovateľa.

“Vymyslel som mnoho meditácií, ale táto bude snáď tá najesenciálnejšia a najzákladnejšia.” Osho

“Nauč sa smiať sa. Vážnosť je hriechom, chorobou. Smiech má úžasnú krásu, jednoduchosť. Prinesie ti ľahkosť a dodá krídla k letu.” Osho

“Nikdy sa za svoje slzy nehanbi. Buď hrdý, že si ešte stále prirodzený. Buď hrdý, že môžeš pomocou sĺz vyjadriť nevyjadriteľné.” Osho

Večer bude prebiehať v angličtine s prekladom do slovenčiny.
Meditácia bude trvať 3 hodiny od 19:00 do 22:00 v štúdiu Jakaí na Bakošovej 1, Bratislava – Lamač.
Cena: 15 eur vrátane prekladu a malého občerstvenia 

O Amar Charis Schmieding

Amar sa narodila v roku 1955 v Hamburku (Nemecko). Po stretnutí s Oshom v roku 1978 žila a pracovala v jeho komunitách v Pune (India) a v Európe. V Pune absolvovala rôzne terapeutické výcviky a neskôr sa zamerala hlavne na vedenie Oshových meditácií, prácu s vnútorným dieťaťom a meditatívne terapie, ktoré Osho vytvoril:

  • mystická ruža (Mystic Rose),
  • znovuzrodenie (Born Again)
  • No Mind a Body-Mind Balancing.

Účastnila sa tiež mnohých ďalších výcvikov –  neo-reichiánskej práce s telom, holistické masáže, tanečné meditácie a craniosacral-balancing. Po Oshovej smrti žila niekoľko rokov vo Freiburgu. Potom sa naskytla príležitosť vytvoriť hned vedľa českého Oshovho meditačného centra Shangri La kaviareň a domček pre hostí Karavanserai, kde v súčasnosti žije, tvorí a vedie meditačné víkendy a skupiny.

Moje skúsenosti s Mystickou ružou

Večerná meditácia Mystickej ruže je krásny zážitok, ktorý môže rozpustiť mnoho tvrdosti a starých zranení na duši. Voľné plynutie pocitov prináša pocit slobody a ľahkosti, ktorá nám pri rýchlom a stresujúcom životnom štýle často chýba. Amar som spoznala pred 7 rokmi a odvtedy som s ňou absolvovala množstvo meditácií a skupín. Milujem každé naše stretnutie pre jej detskú hravosť a nevinnosť a zároveň poriadnu dávku rebelantstva, ktoré jej iskrí v očiach.

V roku 2019 som sa po mnohoročnej psychickej príprave odhodlala absolvovať celý 3-týždňový kemp Mystickej ruže. Človek si povie – smiech a plač – čo také sa tam môže stať? Žiadna psychoanalýza, žiadne vŕtanie sa v minulosti, v problémoch, žiadne hľadanie riešení, proste hlava si tam moc neporadí. A predsa sa môže stať tak veľa, keď 3 hodiny denne držím otvorené dvere do svojej duše a vravím – ok, čokoľvek tam je, tak už poď von – a potom to dovolím, uvítam a pozorujem. Na Mystickej ruži sa toho pre mňa udialo naozaj veľa, aj keď sa o tom nedá veľa povedať. Cítim sa slobodnejšia, spontánnejšia a kreatívnejšia, mám vnútri viac miesta a do mnohých zamknutých kútov zase prúdi čerstvý vzduch. Na aprílovom večernom stretnutí, ako aj na letnom kempe 2020 budem ako tlmočníčka, veľmi sa na vás teším!

Eva