Vo vesmíre nie sme ani na okamih sami. To, čo vyžarujeme, rezonuje s miliónmi skúseností, poznaní a postojov, ktoré sa otlačili do kolektívnej duše ľudstva. Naše myšlienky a postoje, vedomé a ešte viac tie nevedomé, predurčujú náš osud, vyskladávajú našu realitu a dokonca na neurologickej a chemickej úrovni určujú, aký výsek reality a informácií vnímame a ako ich interpretujeme. Každým svojim vnútorným súhlasom, vysloveným i nevysloveným, presvedčením či úmyslom tvoríme vlákna budúcich udalostí vo svojom živote.

Často sa stáva, že si vedome chceme voliť určitú cestu, ale náš život opakovane skĺzava do iných koľají, určité situácie a skúsenosti nás akoby prenasledujú a my netušíme, prečo sa to deje práve nám. Vieme, že si zaslúžime rešpekt a ocenenie, no napriek tomu stále vliezame do pracovných záväzkov, kde sme zneužívaní a umenšovaní. Vieme, že túžime po harmonickom vzťahu a láske, ale aj z ideálnej novej známosti sa časom vykľuje rovnako emocionálne nedostupný partner, hysterka, či tyran. V niektorej oblasti nášho života sme akoby zakliati v stále opakujúcom sa príbehu, ktorý nás nie a nie opustiť.

Pri konštelačnej práci, ale aj na svojej ceste som sa s týmto „zakliatím“ niekoľkokrát stretla. S akousi hlbokou hypnózou, nedobrovoľnou magnetickou fascináciou, akousi skrytou loajalitou duše ku komusi alebo k čomusi nedoriešenému, nesplatenému v dávnej minulosti. V riešení takýchto prípadov ale vychádza na povrch zaujímavý fakt – hoci na vedomej úrovni by sme si takéto ´problémy´ nevybrali, na hlbšej úrovni je táto rola pre našu dušu veľmi dôležitá, často dokonca tvorí veľkú časť našej vnútornej hodnoty.

Minulosť na nás nepácha násilie – sme to my, kto jej podá pomocnú ruku a otvorí dvierka pocitom, ktoré neboli zmierené, dlhom, ktoré neboli splatené. Možno sa aj vo Vašej minulosti skrýva takýto príbeh. Niekto, kto sa nedokázal zmieriť so svojim osudom, ale zanechal v rode silné pocity krivdy, nenávisti či pomsty ako svoje dedičstvo. Tieto pocity čakajú na rezonujúcu dušu, túžia po uvoľnení, oslobodení, premene.

Nemusíme sa cítiť ako obeť. Pokiaľ cesta, akou sa odvíja náš život nezodpovedá tomu, čo si želáme na vedomej úrovni, potom je čas pozrieť sa na hlbšie vplyvy v našom podvedomí. Stačí jedno pochopenie, precítenie a naše postoje, spôsob myslenia sa okamžite zmení. Aj naša cesta sa okamžite zmení. Je to možné v každom okamihu.

Je len na nás, aby sme vystúpili z rolí a programov, ktoré žijeme a učili sa byť čistí, slobodní, autentickí. Nemusíme žiť scenáre a vzťahy, v ktorých naše podvedomé časti odohrávajú svoje príbehy s podvedomými časťami tých druhých; môžeme žiť spontánne, pružne, rýchlo a jasne všetky dobrodružstvá, ktoré prídu našim smerom. Sme to my, kto sa môže oslobodiť, nie tí druhí, ktorí sa musia zmeniť. Až tu sa pre mňa začína skutočný život. To je pre mňa skutočná oslava toho, kým naozaj sme..

[color-box]Trúfate si poodhaliť Váš vlastný príbeh? Rezervujte si termín individuálneho stretnutia, alebo príďte na najbližšiu skupinu TU. [/color-box]