Cítiš sa často ako vriaci kotol emócií? Nevieš, ako to napätie už konečne striasť? Príď vypustiť paru na pravidelnú dynamickú meditácie.

Dynamická meditácia je jedna z najznámejších a najintenzívnejších Oshových meditácií, starostlivo navrhnutá na hlboký psychický a emocionálny detox – uvoľnenie emócií, napätia a vnútorného šialenstva, ktoré nemáme bežne priestor prejaviť. Táto vnútorná očista zároveň môže zintenzívniť Váš zážitok ticha a záverečnej meditácie.

Nie je potrebná predošlá skúsenosť s meditáciou, je však potrebná odvaha popustiť trochu kontrolu a načrieť do vrstiev, ktoré nie sú až také príjemné. Meditácia je fyzicky náročnejšia, s úpravami ju však môžu absolvovať aj ľudia s pohybovým obmedzením.

Ako prísť a čo si priniesť?

Šatku na oči, pohodlné oblečenie a niečo na prezlečenie (pravdepodobne sa spotíte). Meditáciu je najlepšie robiť na prázdny žalúdok.

Ako to prebieha?

Meditácia takmer celá prebieha v pohybe. Je sprevádzaná hudbou a je rozdelená na viacero častí.
Hudba sa púšťa o 7:15 a oneskorenci nebudú mať možnosť sa pripojiť.

V prvej časti (10 min) sa chaotickým zrýchleným dýchaním dostávame do kontaktu s potlačenými emóciami, zastavenými energiami a nevyjadrenými vnútornými obsahmi.
Druhá časť (12 min) sa podobá na vedomé zbláznenie sa: vyplavený materiál môže nabrať rôzne formy prejavu – džavotanie (gibberish), krik, plač, telesné prejavy (bez kontaktu s druhými), na pozadí je však aktívny svedok, ktorý celý proces pozoruje.
V tretej fáze (12 min) sa aktivuje centrum hara a rozvírená energia sa pomocou skákania začína pohybovať nahor a transformovať.
Štvrtá fáza pozostáva z nehybného státia a tichého pozorovania.
Posledná fáza je oslavou novej energie, oslobodenia, života a zároveň integráciou a usadením energie v tanci.

Na meditáciu je nutné sa prihlásiť vopred cez formulár vpravo, alebo mailom na info@laskia.sk
Vstup: 7 eur

Prihláškový formulár