Pozvanie tela do prítomnosti

[ezcol_2third]

Hlboko liečivé stretnutie pre všetkých, ktorí cítia že ich telo nestíha dobiehať obrovské energetické zmeny a posuny v nás i okolo nás. Tento rok je pokračovaním intenzívnych zmien, ktoré sa odohrávajú na celej Zemi. Je zároveň časom, kedy treba doliečiť minulosť, odložiť staré a byť pripravený reagovať na svet i na svoj život z toho, aké veci sú práve teraz, a nie ako si ich pamätáme z predošlých, často traumatizujúcich zážitkov. Obrovskou podporou v týchto procesoch nám môže byť práca s telom, ktoré nás kvôli nedostatku pozornosti svojou bunečnou a tkanivovou pamäťou často zadržiava v minulosti.

Aspoň počas jedného večera môžeme telu venovať pozornosť a tak ho podporiť v potrebných aktualizáciách. Je to čas, kedy Vaše telo môže dostať potrebný priestor a pozornosť na upratanie a preusporiadanie.

Láskavá a bezpečná atmosféra pre tých, ktorí potrebujú dotyk a hlbšie uvoľnenie. Čas na odloženie dlhodobých stresov, napätia, či záťaže a privedenie tela do rovnováhy.

Zážitkový workshop pre všetkých, ktorí by chceli objaviť nové rozmery svojej vnímavosti a radi by sa stali prítomnejší, pozornejší a láskyplnejší v každodennom živote.

Jednoduché cvičenia a techniky (mindfullness, gestalt, focusing, dýchacie techniky) nám pomôžu vytvoriť bezpečný priestor, kde môžeme spomaliť, hlboko sa uvoľniť a sprítomniť sa. Cez jemný dotyk si dovolíme zažiť, aké to je nadväzovať hlbší, autentický a liečivý kontakt so sebou, ale aj s druhými ľuďmi, na rovine úplne mimo racionálneho či verbálenho spojenia.

Všetok kontakt prebieha v oblečení.

.
Cez dotyk sa nám prihovára celá existencia. Dokážeme ním vyjadriť každú emóciu a postoj, podeliť sa s druhým o to, čo nie je vidieť a rečou sa nedá vyjadriť. Cez dotyk už ako bábätká dostávame tie najdôležitejšie informácie o svojom tele, cez neho spoznávame vzťah rodičov k nám. Cez dotyk šiat na pokožke každodenne vnímame svoje ohraničenie, cez tlak na nohách svoje spojenie so zemou. A tu sa odohráva aj to najintímnejšie, najzraniteľnejšie, ale aj najliečivejšie spojenie človeka s človekom.

Schopnosť láskyplnej prítomnosti, vyrovnanosti, schopnosť vytvoriť podporujúci, vyživujúci priestor pre seba i pre druhých je v každom z nás. Nemusíme byť duchovnými učiteľmi, terapeutmi, ani profesionálnymi koučmi, aby sme dokázali nadväzovať hlbší, autentický a ozdravujúci kontakt so svojimi najbližšími, ale i s úplne neznámymi.

Max. počet miest: 16

Kvet 2

Kto workshop vedie:

Eva Fridman sa venuje terapiám a práci s telom už vyše sedem rokov. V súčasnosti vo svojom portfóliu ponúka kraniosakrálnu terapiu, hĺbkovú neuromuskulárnu masáž spinework, a najnovšie aj psychickú masáž (psychic massage), ktorá najviac pracuje práve s kvalitou prítomnosti pri klientovi. Posledných 5 rokov sa pomocou rôznych prístupov (Esencie – Diamond Logos, Eurytmia, Systemické konštelácie, meditácia vipassana) zaoberá zásadnými a zároveň základnými témami ako život, smrť a láska, strach, trauma a bdelá prítomnosť.

 [/ezcol_2third]

[ezcol_1third_end] [color-box] Kvet 1

2.12.2016 (PI) 18.30 – 22.30

centrum Radosť, Lycejná 4, Bratislava

Cena: 18 €

9.12.2016 (PI) 18.30 – 22.00

jogacentrum, Poprad

Cena: 15 €

PRIHLÁŠKA platná až po uhradení polovičnej zálohy

Chyba: Kontaktný formulár nebol nájdený.

[/color-box]

[/ezcol_1third_end]