Aký je zdravý vzťah k peniazom? Ako si ich pritiahnuť a ako si ich udržať? To by sme takmer všetci radi vedeli. Namiesto hypotéz nám na to prostredníctvom konštelačných rolí môžu odpovedať samotné Peniaze. Čo by od nás potrebovali a čo sa im nepáči? Kedy môžu rásť a kedy musia byť maličké?

Pri konšteláciách o peniazoch sa človek dozvie veľa zaujímavých vecí. Mať k peniazom jasný a zdravý vzťah je obzvlášť v našej spoločnosti, udržiavajúcej a vytvárajúcej pocit nedostatku a rozporov medzi duchovnom a materiálnom, veľmi ťažké. Mnoho ľudí žije v presvedčení, že peniaze sú spojené so skazeným charakterom, podvodmi alebo zhýčkanosťou. Na jednej strane po bohatstve túžia a na druhej ostatných zaň skryto či otvorene odsudzujú.

Pre mnohých duchovných ľudí sú peniaze čímsi nečistým, stelesnením otrockého materialistického systému, ktorému treba uniknúť. Alebo opovrhujú prácou ´v systéme´ a peniaze, ktoré od neho dostávajú považujú za nevyhnutné zlo. V takýchto prípadoch je jasné, že sa peniazom nebude nejako extra dariť. Navyše, čím viac niečo odmietame, tým viac priestoru to zaberá, tým viac sa tým musíme zaoberať. Peniaze sa potom stávajú nepríjemnou položkou, ktorá na nás večne tlačí a my ich musíme riešiť stále znova a znova, čo v nás len posilňuje odpor a presvedčenie o ich skazenosti. V konšteláciách to ale vyzerá celkom inak.

Peniazom sa páči pohyb.

Radi prúdia a chcú mať dostatok priestoru. To neznamená, že musíme do niečoho investovať, alebo točiť peniaze na burze, – alebo hneď všetko minúť. Znamená to, že peniazom sa nedarí, ak sa ich snažíme konzervovať. Ak nadobúdame peniaze, aby sme ich proste mali viac a držali ich v strachu, aby sa na nich čokoľvek zmenilo. Pohyb znamená, že peniaze sú radi zapojené do života.

Peniaze vyžadujú dospelosť.

Mnoho ľudí má k peniazom postoj ako malé dieťa k božskému rodičovi – čaká od peňazí záchranu, večnú spásu, bezpečný prístav, kde sa nikdy nič nestane a nezmení. Chcú aby sa peniaze postarali o nich, namiesto aby sa oni starali o peniaze. Peniaze však nie sú náhradou bezpečného náručia matky. Sú radi používané s jasnosťou, čím dospelejšia a stabilnejšia ruka ich používa, tým viac sa im darí. Vyžadujú rovnocenný, s pozornosťou a láskou udržiavaný vzťah. V konšteláciách sa peniaze občas správajú ako milenka. Chcú aby sa im niekto dvoril. Aby sa im človek predviedol a ukázal vo svojich kvalitách. Aby vyjadril úctu a záujem o vzťah – v dobrom aj zlom.

Peniaze sú prázdne.

Peniaze samotné sú iba nástrojom.  Nemajú žiadnu hodnotu, vedia však vytvoriť priestor a dopriať čas na skutočne hodnotné veci. Nie sú samé o sebe cieľom. V konšteláciách peniaze často stoja bokom a čakajú, do akého projektu alebo vzťahu by ich človek rád pozval. Kam by ich nasmeroval. Radi sa spájajú s tým, kde tečie energia, radosť, zdravá sebahodnota. Tam, kde človek tvorí zo seba a stojí vo svojich kvalitách, sa radi samé pridajú. Aké sú vaše kvality a čo je to hodnotné pre vás?

Naše problémy s peniazmi niekedy plynú iba z ich nesprávneho chápania a zachádzania s nimi. Niekedy nám však stoja v ceste vplyvy, o ktorých nevieme. Cez konštelácie sa môžeme pozrieť na svoje postoje a skryté presvedčenia a priamo s nimi pracovať, aby nás viac nemuseli ovplyvňovať.

Chcete zistiť, ako to máte s peniazmi vy? Prihláste sa na individuálne konštelácie cez rezervačný formulár, alebo sa zúčastnite najbližšej skupiny v Poprade či Bratislave – kalendár akcií vpravo.

NAJBLIŽŠIE AKCIE

Trauma a zdravie - návrat odolnosti ONLINE

KEDY: 28/03/2024 - 25/04/2024
o 19:00 - 21:00
KDE: Online, Zoom
voľné miesta

Konštelačná sobota v Poprade

KEDY: 27/04/2024
o 10:00 - 18:30
KDE: Nábr. Jána Pavla II. 16, Poprad
voľné miesta

Konštelačná párty v Bratislave

KEDY: 17/05/2024
o 17:00 - 21:30
KDE: Klincová 743/20, Bratislava
voľné miesta

> všetky kurzy <

[pt_view id="f106f3cxsh"]