Neviete, s čím by Vaše zdravotné problémy mohli súvisieť, alebo čo by pri nich mohlo pomôcť? Problém hľadajte v mäkkých tkanivách.

KRK: dlhodobé stuhnutie v oblasti krku vedie k bolestiam krčnej chrbtice, a to je jednou z hlavných príčin mnohých zdravotných problémov – migrény, zhoršenia zraku, únavy, predráždenia, ale napr. aj oslabeného trávenia. Môže ovplyvňovať aj bolesť v ramenách či pohyblivosť horných končatín. Stlačené krčné stavce ovplyvňujú fungovanie všetkých nervov, ktoré vychádzajú z lebky a tým ovplyvňuje aj mnohé ďalšie vnútorné orgány. Dlhé sledovanie monitora, sedavé zamestnanie a nedostatok rovnomerného pohybu často spôsobuje zhoršujúce sa problémy v krčnej oblasti.

CHRBTICA: práca na chrbtici je dôležitá pre uvoľnenie všetkých nervových dráh, ktoré vystupujú z miechy a riadia vnútorné orgány. Ich zablokovanie môže oslabovať činnosť jednotlivých orgánov, alebo viesť k zápalu. Zdravé, uvoľnené a prekrvené kostrové svaly sú tiež veľmi dôležité pre správne fungovanie celého nášho organizmu. Bolesť chrbtice znamená nerovnováhu vo vzájomnom postavení a zaťažovaní niektorých svalových skupín. Preto je pri rehabilitácii platničiek a vyskočených stavcov potrebné dôsledne odstrániť príčinu aj s pomocou cvičenia, či zmeny životného štýlu.

Ošetrenie na chrbtici môže skvalitniť život a pomôcť obnoviť niektoré telesné funkcie ľuďom po vyskočení platničky, mŕtvici, alebo po úraze a operáciách na chrbtici.

PANVA:   zodpovedá našej schopnosti žiť tu a teraz, pružne reagovať na životné výzvy a impulzy a nevnášať do našich reakcií projekcie z minulosti. Panvové dno môže byť stiahnuté, ochabnuté či nedostatočne prekrvené v dôsledku negatívnych zážitkov v oblasti sexuality, našim postojom voči telu, existenčnej neistote, alebo invazívnych zákrokov napr. vrámci pôrodu či operácií.  Pri chybnom postavení panvy sa prenáša napätie do celého tela. Jej rôznymi ošetreniami sa navraciame do rovnováhy a spolu s tým sa ozdravujú aj naše postoje a zdravé hranice voči svetu a druhým ľuďom.

BRÁNICA, HRUDNÝ KÔŠ A MEDZIREBROVÉ SVALY:   bránica oddeľuje celý tráviaci trakt od hrudnej časti. Je zo všetkých strán upnutá na hrudný kôš a udržuje dôležitý tonus pri dýchaní. Jej stiahnutie môžete cítiť pri nervozite, zľaknutí, strachu. Napätie bránice sa môže prenášať do tráviacej trubice a vstupu do žalúdka (môže spôsobovať pálenie záhy či reflux), silné stiahnutie sa môže prenášať na srdcový obal a zvyšovať pravdepodobnosť infarktu, či obmedzovať kapacitu dychu.

MASÁŽ KONČATÍN:   spinework sa veľmi osvedčil v rehabilitácii karpálneho tunela, poúrazových stavoch či bolestiach v končatinách. Pri obmedzenej pohyblivosti môže ošetrenie zahŕňať polohovacie a dýchacie cvičenia.