Hľadáte odpovede na svoje vzťahy, zdravie, životné situácie alebo prácu?
Potrebujete sa zorientovať vo svojich postojoch a pocitoch?
Rodinné konštelácie vám pomôžu oslobodiť sa od toho, čo Vám už neslúži.

Máte pocit, že vám život hádže polená pod nohy? Opakujete tie isté typy deštruktívnych vzťahov? Utekajú vám peniaze pomedzi prsty? Cítite sa vo svete neviditeľný? Trápia vás nezvládnuté výzvy minulosti? Na tieto, a mnohé iné témy môžete nájsť riešenie pomocou rodinných konštelácií. Odhaľte svoje skryté postoje a programy, ktoré sabotujú váš život, uzdravte dlhy a krivdy, ktoré sa predávajú vo vašom rode. Prineste sebe i svojim deťom zdravší, naplnenejší život.

ČO SÚ RODINNÉ KONŠTELÁCIE? RK pracujú s vnútornou dynamikou osobnosti a duševnými obrazmi. V rodinných témach pomáhajú zastaviť deštruktívny lavínový efekt naprieč generáciami a nájsť pre jednotlivca i celú rodinu nový rád, v ktorom sa obnovuje tok lásky a podpory, prichádza uzdravenie.

Rodinné konštelácie sú nadčasovou metódou sebapoznania, uzdravovania vzťahov a samého seba. Vychádzajú z poznania hlbokých, univerzálne platných rádov lásky (orders of love; viz článok Skryté zákony vzťahov). Tieto zákony/rády neboli vymyslené, ale boli objavené a predstavené svetu Bertom Hellingerom. Učia nás premýšľať o vzťahoch a rodinných systémoch úplne novým, celistvým, revolučným spôsobom. Vďaka svojim výsledkom si rôzne typy rodinných konštelácií v posledných desaťročiach získavajú priaznivcov na celom svete a stávajú sa čoraz uznávanejšou metódou v oblasti psychoterapie a rodinnej terapie. I mimo oblasť terapie sú dnes dostupné predovšetkým ako jedinečná metóda osobného rozvoja a vzdelávania v oblasti vzťahovej dynamiky. Viac o konšteláciách

Prečo sa zúčastniť skupiny rodinných konštelácií

Naše problémy nám často pripadajú výnimočné, čudné, príliš intímne, alebo proste nepochopiteľné inými ľuďmi. Bojíme sa, že budeme posudzovaní. V bezpečnom priestore skupiny som však znovu a znovu svedkom toho, že sme ako ľudia schopní úžasného porozumenia a súcitu. Ako ľudské bytosti sme všetci na jednej lodi a spoločne zdieľame túto pozemskú skúsenosť najlepšie, ako vieme. Naše problémy a trápenia sú univerzálne a dotýkajú sa všetkých. Sme spolu hlboko prepojení a zdieľaním toho, čo prežívame, si môžeme vymeniť mnoho poznania, skúseností a poskytnúť si navzájom podporu. Vďaka porozumeniu môžeme odložiť predsudky, vyjsť z bubliny svojej drámy a spoločne sa uvoľniť sa do svojej ľudskej nedokonalosti, hravosti a kreativity.

 Vstup: 20€
Registrácia: od 14:00, začiatok 14:30, koniec 19:00
Na rodinné konštelácie je nutné prihlásiť sa dopredu formulárom vpravo alebo mailom na info@laskia.sk. Prihláška je platná až po uhradení účastnického poplatku s uvedením svojho mena na účet: IBAN: SK66 8360 5207 0042 0375 8696. Max. počet 15 účastníkov.
Za stretnutie stihneme obvykle postaviť 3 – 4 systémy. Klientov vyberá lektorka podľa vlastného uváženia a aktuálnej skupinovej dynamiky, preto nie je možné rezervovať stavanie vlastného systému vopred..

Konštelácie vedie certifikovaná lektorka Eva A. Fridman

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Kým nevedomie nepremeníš na vedomie, bude riadiť tvoj život a ty to budeš nazývať osudom. – C.G.Jung

Život si plynie sám od seba a nemá spiatočku. Prináša nás tam, kde nechceme byť, berie nás odtiaľ, kde byť chceme.
Sú takí, čo prúd ignorujú a stanú sa unavenými rebelmi. Iní donekonečna hľadajú opodstatnenie a zmysel každého pohybu.
Aký zmysel však má krása? Hudba? Láska? Majú obrovský význam, ale nie zmysel.

Náš život je hudobné dielo. Môžeme sa donekonečna pýtať – prečo tam hrajú práve tieto nástroje? Ja som si ich predsa nevybral. Prečo klarinet nehrá viac, a klavír menej? Teraz by to malo byť rýchlejšie, teraz zase tichšie. Takýto part som tam vôbec nechcel; a tak ďalej.

Ale ako môžeme s takýmto postojom počuť hudbu? Vnímať, že sa blíži nový motív, vyvrcholenie, alebo záver?

Kým nedokážeme prijať to, čo už je dané, kým minulosť nie je zaintegrovaná a uzdravená, naše podvedomie bude našim najväčším nepriateľom. Keď však prestaneme odmietať, dokážeme vidieť väčší pohyb a jeho smerovanie. Tento prúd sa môže stať našim najvzácnejším učiteľom a priateľom. Prinesie do nášho života slobodu, lásku, radosť a pokoj.

Rodinné konštelácie sú hlbokou a silnou technikou, ktorá vám pomôže uzdraviť minulosť a žiť plnšie pre prítomnosť.

[pt_view id="279448cark"]